ترافیک وب سایت یعنی چه؟ مقدار اطلاعات تبادل شده چیست؟

پنجشنبه 26 اردیبهشت 1392 02:48 ب.ظنویسنده : admin

 

ترافیک وب سایت چیست؟
شاید در بسیاری از وبلاگها و وب سایت ها خوانده باشید که ترافیک وب سایت به معنی تعداد بازدید از یک سایت است . اگر چه ترافیک یک سایت رابطــــه مستقیمــــی با تعداد بازدید از آن سایت دارد ولی مطمئنا به معنی تعداد بازدید از یک سایت نیست !!.

ترافیک وب سایت یعنی چه ؟
ترافیک وب سایت عبارت است از مقدار اطلاعات تبادل شده بین یک سایت و کاربر که در اینجا کاربر همان بازدید کننده سایت است .

مقدار اطلاعات تبادل شده چیست ؟
متن ، تصویر ، ویدئو ، فایل و ... که در یک صفحه وب نمایش داده میشود اطلاعات ( Data ) را تشکیل میدهد . بنابراین ممکن است که سایت الف تعداد بازدید بیشتری از سایت ب داشته باشد و در عین حال ترافیک کمتری نسبت به سایت ب داشته باشد . برای روشن شدن هر چه بهتر این موضوع به مثال زیر توجه کنید !!.

 

1) روز شنبه تعداد 800 اتومبیل شخصی از خیابان A عبور کردند و این درحالی بود که شاهد ترافیک روانی بودیم .

2) روز شنبه تعداد 500 کامیون از خیابان A عبور کردند که باعث ایجاد ترافیک سنگینی شد .

در بخش (1) اگر چه تعداد اتومبیل های بیشتری از خیابان عبور کردند ولی شاهد ترافیک بالایی نبوده ایم و در قسمت (2) هر چند تعداد کامیونهای عبوری کمتر از مورد (1) بود ولی باعث ترافیک سنگینی شد .

در مورد ترافیک سایت هم وضعیت به همین منوال است . یعنی اگر دریک صفحه از محتوی سنگین نظیر تصاویر و ویدئو و ... با حجم بالایی استفاده کنیم در یک بازدید نسبت به صفحه ای که از محتوی سبک استفاده کرده است ترافیک بیشتری خواهیم داشت . اما نکته به همین جا ختم نمیشود . در بسیاری از سایتها کاربران امکان آپلود کردن تصاویر ، ویدئو و ... را دارند . آپلود کردن هم به افزایش ترافیک یک سایت کمک میکند . نتیجه اینکه ممکن است سایت شما ترافیک بالایی داشته باشد اما بازدید کننده زیادی نداشته باشد .

کدامیک مهمتر است ؟ تعداد بازدید از یک سایت و یا ترافیک بالا .
واضح است که اهمیت ترافیک یک سایت به خاطر کسب درآمد بیشتر است . اما آیا داشتن ترافیک بالا باعث افزایش درآمد میشود ؟ پاسخ این سوال منفی است . شما به راحتی و با قرار دادن چند فایل حجیم و دانلود روزانه میتوانید ترافیک سایت خود را بالا ببرید ولی این فرایند به افزایش درآمد منجر نخواهد شد .

رتبه الکسا چیست ؟
رتبه الکسا عددی است که به صورت نزولی و بر اساس ترافیک یک سایت به آن سایت تعلق میگیرد . هرچه عدد کوچکتر باشد رتبه تعلق گرفته با ارزش تر است .

لازم به یاد آوری است که برخی از شرکتها با عنوان افزایش بازدید سایت از روشهایی غیر علمی نظیر آپلود و دانلود کردن فایلهای بزرگ در سایت اقدام به افزایش ترافیک سایت میکنند که این موضوع کوچکترین تغییری در درآمد شما نخواهد داشت . همچنین دسته دیگری از سایتها وجود دارند که با عنوان افزایش بازدید اقدام به بازدید مصنوعی از سایتها میکنند بدین صورت که شخص پس از عضویت در سایت و کلیک کردن یک دکمه اقدام به بازدید از سایتهای دیگر میکند و در قبال تعداد بازدید امتیازی را دریافت میکند . این امتیاز به معنی تعداد بازدیدهایی است که به نحو فوق از سایت وی به عمل میاید .

چگونه به افزایش بازدید سایت خود کمک کنیم ؟
قبل از ذکر برخی از روشهای افزایش بازدید لازم است بدانیم که مهمترین و کم هزینه ترین روش افزایش بازدید ، کسب جایگاه مناسب در موتورهای جستجو است که این میسر نخواهد شد مگر با بهبود وضعیت سئو ( بهینه سازی ) سایت .

تبلیغات در گوگل و در کل موتورهای جستجو .
تبلیغات در سایتهای پر بازدید .
تبادل لینک با سایتهای همکار و سایتهایی که بازدید بالایی دارند . این موضوع به افزایش رنک گوگل سایت نیز منجر خواهد شد .
استفاده از محتوی مفید در سایت . مطالبی که کاربران اینترنت به آن علاقه دارند .
...
محمود عزیزی

منبع: گروه طراحی سایه


برچسب ها: ترافیک وب سایت ، اطلاعات تبادل شده ، رتبه الکسا ، تبلیغات در گوگل ، سایتهای پر بازدید ،
دنبالک ها: افزایش ترافیک سایت ،
آخرین ویرایش: پنجشنبه 26 اردیبهشت 1392 02:53 ب.ظ

 
دوشنبه 5 آبان 1399 07:53 ب.ظ
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات